петок, 29 септември, 2023

ЗАБАВА

Детален дневен хороскоп: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес

Овен Ако навистина треба да донесете важни одлуки денес, најдобро би било да се консултирате со некој кој ви е близок и лојален. ЉУБОВ Нејасни врски, метење под тепих, стари проблеми… РАБОТА Ќе мора да се „заглавите“ со работата или да побарате туѓа помош. ЗДРАВЈЕ Нервоза. Бик Некој може да …

Повеќе »

Дневен хороскоп: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес

ОВЕН Денеска треба да донесете важна одлука за вашата работа. Имате навика да се десјтвувате избрзано, но во овој случај ќе мора добро да размислите за вашето решение. Добро измерете ги сите страни на прашањето и одберете ја онаа што најмногу одговара на вашите интереси во моментот. Бидете потрпеливи во …

Повеќе »

Дневен хороскоп: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес

Овен Добивате вести кои практично се водич. Свесни сте дека оваа информација покажува каде одите понатаму, но не ви е јасно која е крајната цел. Прифатете го предизвикот и оставете времето да ви донесе одговори на сите прашања што ве мачат денес. Бик Ве обземаат деловни проблеми. Сепак, тоа не …

Повеќе »

Во близина на Пула забележана втората најголема риба во светот

Во морето кај Пула во Хрватска е видена џиновска ајкула од видот Cetorhinus maximus- која е втората по големина вид риба на светот веднаш зад китот, соопштија од Пула Аквариум. „Утрово, во 7 часот и 25 минути, во водената област Пула кај Валовине кај Галебов стијене, нашата колешка, д-р Данијела …

Повеќе »

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес

Овен Ја преувеличувате својата улога во се. Свесни сте за своите квалитети, па вашиот моментален занос ве наведува да поверувате дека сте безгрешни. Освен тоа нагласено сте романтични па ова е ден во кој можеби вашиот партнер најмногу ќе ужива. Бик Ова е важен ден за вас. Ви се отвора …

Повеќе »

Дневен хороскоп: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес

Овен Соочени сте со дисбаланс меѓу она што рационално го знаете и она кое интиутивно го чувствувате. Се двоумите, премногу е брзо да донесете важна одлука само на основ на чувствата, без начин тоа да го докажете. Не се правдајте никому, вашиот суд е непогрешлив. Бик Не сте сигурни каде …

Повеќе »

Дневен хороскоп: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес

Овен Денот е обележан со непријатности на кои ќе ве изложат службениците, без разлика дали сте виновни или не. Бидете внимателни, сè што правите нека биде фер. Секој обид за ваша манипулација ќе биде санкциониран во форма на парична казна. Бик Има одредени ненадејни трошоци, но немојте да се нервирате …

Повеќе »

Дневен хороскоп: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес

Овен Имате многу обврски пред вас. Ќе ви се чини дека не кревате глава од работа, но всушност ништо посебно нема да се случи. Илузијата дека сте преоптоварени доаѓа од заситеноста, па итно ви треба или промена на работното место или краток одмор. Бик Целото ваше внимание е насочено кон …

Повеќе »

ГОЛЕМИ ПАРИ ДОАЃААТ КАЈ ОВАА ГРУПА ЛУЃЕ: Пари ќе се слеваат од СИТЕ СТРАНИ, паричниците ќе им бидат полни

Пет хороскопски знаци ќе имаат многу среќа во март.Ќе им се слеваат пари од сите страни. Ќе Нема посреќни од нив. Некои хороскопски знаци лесно доаѓаат до приходи, знаат како да управуваат и да заработуваат, додека други мора да работат многу напорно за да постигнат резултати. Во март среќата најмногу …

Повеќе »

Дневен хороскоп: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес

Овен Возбудлив ден, претстојат бројни деловни состаноци. Ќе запознаете интересна личност со која ќе најдете заеднички интерес кој ја најавува можноста за плодна соработка. Посветете ја вечерта на себе и на саканата личност со која ве очекуваат прекрасни моменти на љубов и топлина. Бик Се обидувате да внесете иновации во …

Повеќе »