Без категорија

Бројките воопшто не се добри: Дури 299 новозаразени со корона вирусот во соседна Србија

Во Србија до 15 часот се регистрирани 299 нови случаи на инфекција со коронавирус, починале седум лица, додека 3.224 се хоспитализирани, објавено е на веб-страницата covid19.rs. Од почетокот на пандемијата во Србија починаа 621 лице. По денешното намалување, стапката на смртност е 2,27%. Според најновите податоци, има 120 пациенти на …

Повеќе »

Штипјанец заболел, се излекувал и после месец и половина – повторно заболел од корона вирусот

46 годишен штипјанец по вторпат е заразен со коронавирусот. Првиот пат болеста ја прележал асимптоматски, без поголеми проблеми и во јуни имал два негативни тестови. Но, деновиве е повторно заразен, како член на семејство од познатиот штипски текстилен кластер. Неговата состојба во овој случај е посериозна и е хоспитализиран на …

Повеќе »

(ФОТО) Муцунски се жали: Не ми дадоа да го внесам тротинетот во Собрание

Новиот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски мораше да најде алтернативен паркинг за својот електричен тротинет бидејќи собраниското обезбедување денеска не му дозволи да го внесе во собраниската зграда бидејќи за тоа имало забрана. -Собранието е подготвено да исплати илјадници евра патни трошоци, а истовремено има забрана за внесување …

Повеќе »

(ФОТО) МВР пронајде нива со 112 стебла канабис во делчевско

олицијата пронашла нива со 112 стебла канабис во делчевство соопшти МВР. Засадениот канабис бил пронајден денеска во атарот на делчевското село Град, во месноста Суви дол. Стеблата канабис биле во висина од 75 сантиметри до три метри. Јавен обвинител наредил стеблата да се подигнат за вештачење, по што се најавуваат …

Повеќе »

Мирно шетаа на тротоарот кога се отвори земјата: Кинески пар исчезна за секунда…

Надзорната камера во кинескиот град Чонгчинг го сними застрашувачкиот момент кога тротоар се сруши и проголта двајца случајни минувачи. На видеото може да се види како луѓето нормално се движат на тротоарот, се додека тлото под нивните нозе не се сруши. За среќа луѓето биле спасени од противпожарна екипа, по што …

Повеќе »

Повеќе тестирања денес, ама и огромен број на ново позитивни од корона вирусот

Во последните 24 часа се направени 1971 тестирања, а регистрирани се 188 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 44 -Куманово 21 -Дебар 1 -Штип 18 -Тетово 24 -Струга 21 -Велес 1 -Битола 5 -Охрид 6 -Кавадарци 3 -Гостивар 23 -Крива Паланка 1 -Кочани 1 -Пробиштип 2-Демир Хисар 1 -Македонски Брод …

Повеќе »

10.000 ПОЗИТИВНИ од корона-вирус во Македонија, денешната бројка на Венко Филипче заокружи еден негативен биланс

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-39, Куманово-20, Дебар-8, Штип-14, Прилеп-1, Тетово-9, Струга-13, Битола-5, Охрид-3, Кавадарци-5, Гостивар-15, Гевгелија-3, Струмица-4, Радовиш-1, Кочани-1, Демир Хисар-2, Македонски Брод-2, Делчево-3, Кратово-1, Свети Николе-1, Кичево-2. Денеска Институтот за јавно …

Повеќе »

(ФОТО) Споделувајте луѓе: Изгубена е 27-годишна девојка во Скопје

Доцна синоќа на социјалните мрежи се споделува објава, во која стои дека девојка на 27-годишна возраст е загубена, по истата се трага, секој кој има било какви информации може да контактира нејзини блиски луѓе од фамилијата. -Во Скопје кај Порта Влае, изгубено е девојче на возраст од 27 години по …

Повеќе »

Позната актерка на фејсбук: Гласам за полициски час од 21:00 часот, здравјето пред се

Познатата актерка Јелена Мијатовиќ на својот фејсбук профил сподели интересен статус во кој вели: Гласам за полициски час од 21:00! Здравјето пред се. Деновиве посебно актуелно е прашањето дали е можно враќање на рестриктивните мерки и ограничување на движењето на граѓаните. Прашањето се актуелизираше откако во јавноста се споделија фотографии …

Повеќе »

Жените открија: Има и полоши работи од изневерувањето – еве кои се тие

Многу врски и бракови завршиле поради неверство. Неверството е навистина голема болка која може да му ја направите на вашиот партнер или партнерка. Но, постојат и работи кои се полоши од тоа. Така сметаат и мажите, но особено и жените. Постојат некои работи кои ја уништуваат врската постепено, а некои …

Повеќе »
error: Content is protected !!