недела, 25 септември, 2022

ЗАБАВА

Привиден е јутјуберот Бака Прасе – Еве ги деталите

Јутјуберот Богдан Илиќ, попознат како Бака Прасе, утрово заврши во полициска станица за да даде изјава за сите обвинувања и малверзации кои ги правел во претходните години. Имено, Илиќ завршил на одделот за високотехнолошки криминалци, бидејќи малтретирал и малолетни и невини девојчиња, навредувајќи ги и понижувајќи ги, пишува ПИНК. Јутјуберот …

Повеќе »

ДЕНЕСКА Е ГОЛЕМ ПРАЗНИК: Еве што да направат жените за Мала Богородица

Денеска е Раѓање на Пресвета Богородица (Мала Богородица) кој е еден од големите празници на Светата православна црква. Иако овој празник се смета за почеток на сите празници, сепак, тој почнал да се празнува многу подоцна. Дури откако ослабнало паганството, христијаните, покрај на Исус Христос, можеле да и оддадат заслужено …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДЕДО (92) НОКАУТИРАШЕ ТРОЈЦА МАНГУПИ – Налетаа на поранешен боксер

Неверојатно видео од улична тепачка ја обиколи целата планета. Имено, пред влезот на еден „Мекдоналдс“ во Велика Британија избила тепачка во која главна улога ја имал поранешен 92-годишен боксер. Неколку луѓе го нападнале дедото, не знаејќи дека е подготвен да возврати. Пресметката траела неколку минути, а виталниот старец успеал да …

Повеќе »

ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ГИ ОЧЕКУВА ГОЛЕМА СРЕЌА ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОТ – ЌЕ ИМААТ ОДЛИЧНА ЗАРАБОТКА

Оваа есен ќе биде особено плодна за овие знаци од Зодијакот Есента е веднаш зад аголот, а познато е дека оваа сезона со себе носи бројни животни промени, кои можат да ви го трасираат патот во наредниот период. Оваа есен ќе биде особено корисна за родените во знаците Водолија, Скорпија …

Повеќе »

Хари и Меган не се повикани на приемот пред погребот на кралицата?

Меган Маркл и принцот Хари, наводно, не се поканети на приемот што ќе го приреди кралот Чарлс во недела. Гласините велат дека војводата и војвотката од Сасекс добиле покана за голем настан во Бакингемската палата на почетокот на оваа недела, а сега тоа е во големо прашање. Дочекот, на кој …

Повеќе »

„САКАМ МОЈОТ ЗБОР ДА БИДЕ ПОСЛЕДЕН“: Јелена откри како изгледа бракот со Новак

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ, гостуваше во утринската програма на РТС каде зборуваше за родителството, воспитувањето на децата, но и за односот со сопругот. -Јас и Новак сме доста слични, но и доста различни кога станува збор за воспитувањето на децата, но многу работи решаваме со разговор. …

Повеќе »

(ФОТО) ГОРАН АЛАЧКИ „УДРИ“ ПО ПОРАНЕШНАТА: Бившите мои членови лажно го носат моето презиме, МОЈАТА МАЈКА БЕШЕ РАЗОЧАРАНА од личноста која ПИШУВА ПОЕЗИЈА за неа по смртта

Познатиот музичар Горан Алачки, пред неколку дена на својот профил на социјалните мрежи, објави дека се упокоила неговата мајка Натка, а неговите роднини и пријатели му упатија зборови со сочувство. Поранешната сопруга на Горан Алачки, Адријана, на својот профил на социјалните мрежи, се прости од својата некогашна свекрва и објави …

Повеќе »

Свадба ЗА ПАМЕТЕЊЕ: Познатата македонска пејачка ОБЈАВИ ексклузивни фотографии од свадбената веселба

Познатата македонска пејачка Викторија Лоба, викендов направи свадба за паметење, а тоа се гледа и на фотографиите од самата веселба кои беа споделени на социјалните мрежи, а можете да ги видите подолу. Лоба носеше два фустани, а и запеа на сопствената свадба. Инаку пејачката Викторија Лоба има руско потекло, родена …

Повеќе »

(ФОТО) Во Грузија е пронајден човечки заб, стар 1,8 милиони години

Археолозите во Грузија пронајдоа заб стар 1,8 милиони години кој му припаѓал на видот на првиот хомо еректус, што ја зајакнува теоријата на научниците дека првите праисториски населби во Европа постоеле во тој регион, каде што тој пристигнал од Африка. Забот е пронајден во близина на селото Орозмани, на околу …

Повеќе »

Откриени 12 тајни на кралицата Елизабета Втора: Го прекршила законот, работела „машка“ работа, заминала во војска…

Го прекршила законот, заминала во војска, работела „машка“ работа….., се само дел од тајните на британската кралица Елизабета Втора. Како монарх со најдолго владеење во Британија, кралицата Елизабета Втора е светски симбол на благородништво и милост. И покрај тоа што со децении живееше пред камерите, Нејзиното Височество отсекогаш ја чувала …

Повеќе »
error: Content is protected !!