петок, 29 септември, 2023

СЛАЈДЕР

(ФОТО) Твитер врие: Додека Максо глуми патриот – си купува станови на име на неговиот татко

На социјалната мрежа Х или претходно позната како Твитер, повеќе профили објавија фотографии и коментари поврзани со Максим Димитриевски, акгуелниот градоначалник на Куманово. Како што објавуваат повеќе профили, Максим се подновил со повеќе нови станови. -Е Максо богаташиште 💰💸 Татко ти ново станче си земал во иста зграда со тебе. …

Повеќе »

Спасовски за српска „Политика”: Инцидентите на Косово го засегаат целиот регион, а безбедносната состојба во Македонија е под контрола

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашање за безбедносната состојба во Република Северна Македонија по настаните во Косово, за српска „Политика” истакна дека безбедносната состојба е под контрола, но дека инцидентите го засегаат целиот регион. „Инцидентите на северот од Косово секако дека го засегаат соседството, односно целиот регион, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Косовски специјалци ги донесоа Србите на Суд: Сестрата на Душан му упати ЕМОТИВНА порака пред сите

Специјалното одделение на Основниот суд во Приштина им одреди едномесечен притвор на двајцата уапсени Срби во Бањска, Благој Спасојевиќ и Душан Максимовиќ, потврди адвокатот Дејан А. Васиќ за Косово. Душан Максимовиќ е обвинет за кривично дело подготвување тероризам, изјави неговиот бранител Дејан А.Васиќ. „Со целосна доверба ќе ги чекаме форензичките …

Повеќе »

Арсовска си ја отвори душата: ДА, точно е – имам ВТОРО државјанство, ама не е бугарско – еве од која држава

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска синоќа уште еднаш негираше дека има бугарски пасош или државјанство. Таа има разбирање и вели дека не е „трагично“ лица да имаат таков пасош. -Не велам дека тоа е лошо, дури и да е така, тоа не е грев. Има дел од луѓе кои …

Повеќе »

Арсовска откри каков пасош има, а потоа додаде: Не е никаков грев да имате бугарски пасош

Мајката на Град Скопје, градоначалничката Данела Арсовска вечерва гостува во емисијата Тешки Муабети на Инфомакс. Новинарот и постави интересно прашање, кое побуди големи реакции. -Дали градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска е кмет од Петрич?, беше прашана Арсовска од новинарот на Инфомакс. „Да не беше трагично, ќе беше смешно. Имајќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Страшна вест го потресе цел свет доцна вечерва: Најмалку 200 луѓе се повредени во опасна експлозија

Најмалку 200 лица се повредени, а неутврден број луѓе загинале во силната експлозија што се случи во складиште за бензин недалеку од патот Степанакерт-Аскеран, јавија ерменските медиуми, повикувајќи се на службата за итни случаи на Нагорно-Карабах, пренесе БТА. Причината за експлозијата се уште е нејасна. Сликите споделени на социјалните мрежи …

Повеќе »

Груевски: Ако со некој сум разговарал за тоа – нека каже јавно, Александар: Никола, можеш ли да ме гледаш во очи и да го кажеш тоа?

Вистински „бум“ направи емисијата на Инфомакс и гостувањето со Никола Груевски. Набрзо потоа, имаше одговор од Александар Трајковски: Го гледам вклучувањето на мојот пријател, поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во Инфомакс. Многу жалам што она што го напишав во отвореното писмо пред некој ден ми се потврди, дури сега …

Повеќе »

ВО ЖИВО: Вонредно се обраќа екс премиерот Никола Груевски

Екс премиерот Никола Груевски во моментов зборува во живо во емисија на порталот Инфомакс. Тој на почетокот рече дека сакал демантот да го испрати преку емисијата 360 степени, а разговарал и телефонски со новинарот Васко Попетревски, но тие немале технички можности за тоа да го реализираат. Груевски демантираше дека тој …

Повеќе »

Ова е третиот убиен Србин од страна на специјалците на Косово: Бојан пред еден месец добил дете

Бојан Мијаиловиќ од Лепосавиќ, е еден од четворицата Срби убиени од специјалците на Курти во населбата Бањска. Мијаиловиќ пред еден месец доби дете, а вчера почина кога беше убиен од специјалците на Курти. Покрај Мијаиловиќ, загинаа уште Игор Миленковиќ од Лепосавиќ и Стефан Недељковиќ од Звечан. Да потсетиме, вчера специјалците …

Повеќе »

Ова е еден од убиените Срби – Игор Миленковиќ, возач на Брза помош

Во вооружен судир со косовската полиција загинаа четири лица од српска националност, од кои еден е идентификуван како Игор Миленковиќ. Во вооружената пресметка четворица Срби, меѓу кои и Игор Миленковиќ, беа убиени од косовската полиција во Бањска. Игор Миленковиќ (50) работел како возач на Брза помош во Клиничко-болничкиот центар на …

Повеќе »