МАКЕДОНИЈА

СВЕТ

ЦРНА ХРОНИКА

Тинејџер загина во сообраќајка на патот Куманово-Липково

Деветнаесетгодишно момче загина во сообраќајна несреќа што вчера попладне се случила на регионалниот пат Куманово-Липково кај село Оризаре, Липковско. Несреќата се случила кога автомобил „опел...

ЕКОНОМИЈА

Граѓаните извисија: Три часа евтина струја преку ден летово ќе нема,...

Првиот човек на регулаторна е изненаден од повисоката цена по која ЕСМ ќе и продава струја на ЕВН. Бислимовски потврди дека понудата на државните...

СПОРТ

НАЈЧИТАНИ