СЛАЈДЕР

Кирацовски со неочекувана порака: Никој нема право да го прави ова

Во владејачката партија СДСМ има различни коментари во врска со изјавата на Бранко Црвенковски контра Зоран Заев. Веројатно најсмирувачката ја има поранешниот генерален секретар Александар Кирацовски. Ви го пренесуваме во целост: Никој нема право да го дели членството на СДСМ! Зоран Заев е лидерот со неприкосновена доверба кај членовите на …

Повеќе »

Каде беше Бранко ти, кога Заев го рушеше режимот на Груевски?

Поранешниот претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски денес по долга пауза даде изјава, во која побара свикување на ЦО на партијата, а воедно кажа и дека го замрзнува неговото членство, по изјавата на Заев во бугатските медиуми. Разни реакции има на социјалните мрежи поради оваа објава на Бранко, а меѓу оние …

Повеќе »

Во Англија, дури и по карантинот ќе биде забрането физичко запознавање на луѓе кои не се дел од исто домаќинство

Скоро 99 проценти од 56 милиони жители на Англија ќе продолжат да живеат под строги ограничувања по завршувањето на карантинот на почетокот на декември, соопшти британската влада, опишувајќи ја својата локална стратегија за борба против коронавирусот. По карантинот, кој завршува на 2 декември, Англија ќе има локални ограничувања во зависност …

Повеќе »

Бројот на нови случаи повторно висок: Најмладиот меѓу починатите имал 38 години

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-472, Куманово-58, Дебар-2, Штип-43, Прилеп-78, Тетово-61, Струга-29, Велес-32, Битола-87, Охрид-47, Кавадарци-32, Гостивар-22, Гевгелија-1, Струмица-39, Крива Паланка-6, Радовиш-2, Крушево-2, Кочани-15, Пробиштип-10, Демир Хисар-10, Македонски Брод -10, Пехчево-1, Берово-9, Валандово-5, …

Повеќе »

Следниот месец ќе пливате во пари: Дали сте еден од овие најсреќни три хороскопски знаци?

Судејќи по финансиските астро прогнози за декември – три знаци воопшто нема да имаат финансиски потешкотии. ОВЕН Не е само љубовта она што сјајно ќе ви тргне во декември, туку и парите! Успехот ви доаѓа и ве искачува на скалата лидер, можеби. Најмногу успех ќе остварат оние кои се занимаваат …

Повеќе »

Раскол во СДСМ? Нема – еден човек ја води играта, смета Арсовски

Аналитичарот Петар Арсовски смета дека поводот на обраќањето на Црвенковски е повеќе за историографијата на СДСМ, која влече свои корени од АСНОМ и КПМ. „Во таа смисла овој однос кон фашизмот го третираат на еден поинаков начин. Не верувам дека може да има некакви посериозни превирања во СДСМ. Нема раскол. …

Повеќе »

И Венко Филипче со мислење за целата ситуација со интервјуто на Заев во Бугарија

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека премиерот Зоран Заев во изминатите три години донесе низа тешки, но целосно исправни одлуки со кои ја обезбедивме иднината за нашата земја. -Премиерот Зоран Заев во изминатите три години донесе низа тешки, но целосно исправни одлуки со кои ја обезбедивме иднината за нашата …

Повеќе »

СДСМ му врати на Црвенковски – одговор кој ја крена јавноста

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот наш македонски народ кон исполнување на стратешките …

Повеќе »

Бранко Црвенковски со изјава контра Зоран Заев

Почитувани сопартијци, Во изминативе 7 години решив да не бидам на било каков начин присутен во политичката јавност во Македонија. За таквото однесување имав повеќе причини, а во оваа прилика ќе ги  споменам двете најголеми. Додека СДСМ беше во опозиција и водеше тешка битка со режимот, не сакав на било …

Повеќе »

Пратеник од опозицијата ќе даде поддршка на власта за промени во Собранието

Само еден пратеник од опозицијата, според информациите во Собранието, е моментно во изолација поради ковид-19. Пратениците од мнозинството кои беа во изолација се вратени на работа, така што спикерот Талат Џафери очекува денеска да биде утврдена потребата за измени на Деловникот, со цел да се обезбеди можност за онлајн-учество на …

Повеќе »
error: Content is protected !!