СЛАЈДЕР

Киев: Кремљ ја зеде Белорусија за нуклеарен заложник

Русија ја зеде Белорусија за „нуклеарен заложник“, оцени денеска Киев, откако рускиот претседател Владимир Путин најави распоредување нуклеарно оружје на белоруска територија. „Кремљ ја зеде Белорусија за нуклеарен заложник“, објави на Твитер секретарот на Украинскиот Совет за безбедност Алексеј Данилов. Тој додаде дека оваа одлука е „чекор кон меѓународна дестабилизација …

Повеќе »

Украински командант најави контраофанзива

Командантот на украинските копнени сили, Олександр Сирски изјави дека неговите сили наскоро ќе започнат контраофанзива. Тој додаде дека членовите на руската паравоена група Вагнер, кои биле на фронтот заедно со руските сили во Украина, „им недостасува сила“. Ќе ја искористиме оваа можност многу брзо, како што направивме претходно во близина …

Повеќе »

(ВИДЕО) XOPOP: Баба скокнала од мост држејќи го внучето во раце

Полицијата околу 11.20 часот под мост во центарот на Подгорица пронашла тело на жена (62) која била забележана со бебе во Морача. Детето е извлечено од реката и испратено во Заводот за детски болести, пренесуваат медиумите во регионот. Како што пишува „Новости“, постои сомневање дека бабата скокнала од мостот во …

Повеќе »

МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Младо момче хоспитализирано на Клиниката за детски болести – ЕВЕ ШТО Е ОТКРИЕНО

Шеснаесетгодишно дете, кое било заразено со варичела – овчи сипаници вчера било хоспитализирано на скопската Клиника за детски болести, неофицијално дознава „Фокус“. Наводно детето било примено на интензивна нега, а денес во текот на денот е изолирано на Одделот за пулмологија на истата клиника. Нашите извори уште додаваат дека детето …

Повеќе »

Македонски државјанин загина во тешка сообраќајна несреќа во Врање

Македонски државјанин загинал во тешка сообраќајна несреќа која се случила вчера вечерта на улицата „Партизански пат“ во Врање, јавија српски медиуми. Од полицијата велат дека сè уште не се познати околностите под кои дошло до несреќата. Според неофицијални информации на српските медиуми автомобилот со регистерски таблички од Македонија излетал од …

Повеќе »

КОБНА И ТЕШКА CООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА МЕЃУ ДВЕ ВОЗИЛА СО П0ВЕЌЕ 3АГИНАТИ – ВЕЧЕРВА ТPAГЕДИЈА ВО ЦРНА ГОРА

ТЕКСТОТ ПРОДОЛЖУВА ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА: ТЕКСТОТ ПРОДОЛЖУВА ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА: Две лица заги наа во сообраќајна несреќа што се случи во 18:55 часот на магистралниот пат Рисан-Никшиќ, во градот Грахово, информираат од Центарот за оперативни комуникации на Полициската управа за порталот ЦДМ. Во сообраќајна неср еќа во која учествувале две возила две …

Повеќе »

ВЕСТА ВО МАКЕДОНИЈА СЕ ПРОШИРИ БРЗО – П0ЛИЦИЈАТА ТPAГА ПО ДЕТЕТО, ПРИЈАВЕН ЗА ИСЧЕЗНАТ МАЛОЛЕТНИК од Јавна установа за згрижување деца

ТЕКСТОТ ПРОДОЛЖУВА ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА: ТЕКСТОТ ПРОДОЛЖУВА ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА: ВЕСТТА ВО МАКЕДОНИЈА СЕ ПРОШИРИ БРЗО – П0ЛИЦИЈАТА ТPAГА ПО ЛИЦЕТО На 19.03.2023 во 08:00 часот во Полиц иската станица Карпош, од Јавна установа за згрижување деца било пријавено дека од установата се оддалечил нивниот штитеник Р.Ѓ.(17), кој и претходно се оддалечувал …

Повеќе »

Вработена во Фондот за пензиско аплицирала за брзи кредити во име на друго лице

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против М.Џ. од Виница, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“. Во периодот од 28.04.2020 до 21.09.2022, пријавената – вработена во Фондот на пензиско и инвалидско осигурување – Виница ги злоупотребила своите работни …

Повеќе »

Родените во овие хороскопски знаци се идеални љубовни парови

АСТРОЛОГИЈАТА може да даде некои насоки за тоа кои хороскопски знаци можат да бидат компатибилни во љубовната врска, но важно е да се напомене дека секоја личност е единствена и врските се секогаш индивидуални. Како што е кажано, постојат некои знаци кои обично се сметаат за добри натпревари. Бикот и …

Повеќе »

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Жена почина откако била прегазена од камион

Жена С.М.(58) починала во Ургентниот центар откако утрово била прегазена од камион ПУК „Градска Чистоќа“ во Скојевска населба, Белград. Според првите информации, камионот за ѓубре се движел напред, жената се обидела да се пробие меѓу тоа возило и паркиран автомобил, а во тој момент камионот и прегазил преку ногата. Меѓутоа, …

Повеќе »
error: Content is protected !!