ПОЧЕТНА Без категорија (Видео) Хаос каков што не се памети: Албански пратеник активира димни бомби...

(Видео) Хаос каков што не се памети: Албански пратеник активира димни бомби во парламентот

82

Необичен инцидент се случи вчера во албанскиот парламент кога претставникот на Демократската партија (ДП) Саимир Кореши активираше неколку димни бомби.

Салата се наполни со чад, а фотелјата Линдита Никола го исфрли Кореши од седницата и побара интервенција на редарите за да се воспостави ред.

Непосредно пред активирањето на димните бомби, дел од пратениците на опозицијата со столчиња направија барикада пред говорницата.

„Нема да дозволиме Собранието да работи додека не се исполнат нашите барања“.

Лидерот на ДП Сали Бериша рече дека не може да влијае на пратениците.

„Опозицијата е решена да не дозволи нормален парламентарен живот додека не се исполнат нејзините барања: формирање истражни комисии, вклучување во комисијата за изборни реформи, откажување на мнозинството од мешање во внатрешните работи на опозицијата“, рече тој.

ПретходнаВо случајот со најтешко отруениот човек во Хрватска биле направени огромни пропусти
Следна(ВИДЕО) Мајка во Газа ги влечела своите деца 14 километри – додека околу нив паѓале гранати