ПОЧЕТНА автори мислења од Citaj

Citaj

42 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО: Македонија гласаше во ОН за прекин на огнот во Газа

Само 10 држави беа против резолуцијата со која се бара запирање на ужасите на војната. Гласањето ја покажа зголемената изолација на САД и Израел Генералното...

Во масовна тепачка во училиште повредени 49 лица – меѓу нив и директорката: Вакво...

Во тепачка што вчера се случила во училиште во Берлин, повредени се 49 лица, меѓу кои и деца и директорката на училиштето. Сѐ започнало со...

Бубевски за убиствата на Вања и Панче: Доказите зборуваат на ист јазик со осомничените

Шефот на скопското Обвинителство, Гаврил Бубевски, вели дека материјалните докази во истрагата за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски одат во насока на...

Шок за цела Украина, но и светот: Шефот на украинскиот воен кабинет: Контраофанзивата пропадна

Украинските надежи во контраофанзивата не се остварија, призна највисокиот функционер Алексеј Данилов, кој го координира воениот кабинет на таа земја. „Тоа не значи дека...

Палчо се заканувал и на црковни лица, тврдат од Бигорски манастир и посочуваат дека...

Монасите од Бигорскиот манастир, тврдат дека со години биле мета на соработниците на Љупчо Палевски-Палчо. Но не само тие туку и владиката г Партинеј...

Одбраната без Сара Коларовска ни е „швајцарско сирење“: Македонија испушти водство од 2:0 и...

Бевме на чекор од победа, но уште еднаш се покажа дека без Сара Коларовска нашата одбрана е како „швајцарско сирење“ или во превод со...

Ескалација во Кочани: Нападнати екипи на ЕВН додека исклучувале дивоприклучени – полицијата на терен

Четврти дена по ред жителите на кочанската населба Трајаново Трло имаат проблем со електричната енергија. Екипите на ЕВН се на терен и се обидуваат да...

Интервју со Мила Рајковска – кандидат за претседател на факултетско студентско собрание на Филозофскиот...

Младите се нашата иднина, па затоа ние како медиум, се одлучивме да и дадеме шанса на Мила Рајковска, кандидат за претседател на факултетско студентско...

Ударна вест од Изреал: Нападнат е Тел Авив – има повеќе загинати

Терористичката група Хамас ја презеде одговорноста за ракетниот истрел, а очевидци изјавија дека виделе најмалку три проектили кои биле лансирани од Газа. Три лица се...

Ако излезам, ти си следна: Шокантна закана од малиот монструм Коста кон мајка си

Кoста Кецмановиќ продолжува да ги шокира полицајците и вработените во Клиниката за неврологија и психијатрија каде го чуваат. Својата недефинирана омраза ја пренел и на...