ПОЧЕТНА СВЕТ Ударна вест од Изреал: Нападнат е Тел Авив – има повеќе загинати

Ударна вест од Изреал: Нападнат е Тел Авив – има повеќе загинати

113

Терористичката група Хамас ја презеде одговорноста за ракетниот истрел, а очевидци изјавија дека виделе најмалку три проектили кои биле лансирани од Газа.

Три лица се повредени, од кои едно потешко, од шрапнели во Тел Авив по ракетен напад од Појасот Газа, соопштија лекари.

Терористичката група Хамас ја презеде одговорноста за ракетниот истрел, а очевидци изјавија дека виделе најмалку три проектили кои биле лансирани од Газа.

Итната помош потврдила дека маж на 20-годишна возраст е тешко повреден од шрапнели и 43-годишна е полесно повредена. Третата жртва исто така била полесно повредена.

Не е јасно дали шрапнелот бил поврзан со директен ракетен напад или шрапнели што настанале откако „Железната купола“ пресретнала ракета.

ПретходнаАко излезам, ти си следна: Шокантна закана од малиот монструм Коста кон мајка си
СледнаИнтервју со Мила Рајковска – кандидат за претседател на факултетско студентско собрание на Филозофскиот факултет