ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Ескалација во Кочани: Нападнати екипи на ЕВН додека исклучувале дивоприклучени – полицијата...

Ескалација во Кочани: Нападнати екипи на ЕВН додека исклучувале дивоприклучени – полицијата на терен

109

Четврти дена по ред жителите на кочанската населба Трајаново Трло имаат проблем со електричната енергија.

Екипите на ЕВН се на терен и се обидуваат да го лоцираат и санират проблемот кој неофицијално настана поради бројни диви приклучоци.

Утрово додека вработени на ЕВН се обидувале да исклучат диви приклучоци биле физички нападнати од група на лица која користела лопати, држаљина и слично.

Вработените морале да прекинат и да се повлечат на безбедно и да повикаат екипи на МВР која е на терен и врши увид.

Според неофицијални извори напаѓачите се препознаени и се добро познати лица на органите на редот и мирот. Зад своето име имаат и криминално досие.

Извор: insiderevening.com

ПретходнаИнтервју со Мила Рајковска – кандидат за претседател на факултетско студентско собрание на Филозофскиот факултет
СледнаОдбраната без Сара Коларовска ни е „швајцарско сирење“: Македонија испушти водство од 2:0 и остана без победа во Бугарија