ПОЧЕТНА Без категорија Кој повеќе ќе гледа ТВ? Најзгодната водителка најави – доста е, се...

Кој повеќе ќе гледа ТВ? Најзгодната водителка најави – доста е, се повлекувам!

114

Водителката Јована Јеремиќ вчера во емисијата „Нова“ била пречекана од Жељко Митровиќ, газдата на Пинк, кој ја известил дека и се одземени 50 отсто од платата.

Јована сега призна дека некое време ќе се повлече од медиумите.

– Во февруари планирам да се повлечам малку од медиумите, ќе се посветам на некои свои работи. Паузирам. Се наоѓам во неговото царство. Јас всушност сум преселена кај него, три дена поминав во Грција и четири дена сум во Белград. Многу ми се допаѓа овде – почна Јована во „Премиера“ на Пинк.

Да потсетиме, Жељко вчера објасни зошто ја казни Јована.

– Казна 50 отсто од декемвриската плата, морав да те казнам – рекол Жељко.

– Што? – прашала Јована.

-Имавме два микроинцидента, а само вие бевте виновни за еден. Тоа го направивте без моја согласност, без согласност на уредникот на вестите. Знаеш што направи. Мора да знаете, приватни филмови или видеа од ничиј живот не се пуштаат. Ти го разбрануваше тоа и го направи тоа на вистински начин, но сакам да му се извинам на семејството на тој човек. Тоа не е мој стил, ти си казнет со причина. Мило ми е што разбравте – изјавил Митровиќ.

-Признавам кога ќе згрешам, – изјави Јеремиќ.

Извор: Информа.мк