ПОЧЕТНА ЗАБАВА Џамбазов се најде во бугарските медиуми: И барал снимки на Драгана Спасовска...

Џамбазов се најде во бугарските медиуми: И барал снимки на Драгана Спасовска – позната и причината

226

Игор Џамбазов е најголемата македонска ѕвезда, и и побарал снимки на Драгана Спасовска, миленичката на бројни свестки спортски ѕвезди. Претстои утврдување на деталите околу идниот филм и улогата на сексапилната нашинка – објави бугарскиот медиум Bgdnes.bg.

Веста дека Џамбазов бил заинтересиран за Драгана, односно за снимање филм со неа, ја пренесоа и други бугарски медиуми.

Го опишуваат Џамбазов како познат актер, шоумен, продуцент и пејач, односно го нарекуваат македонски Слави Трифунов.

Објавите за заинтересираноста на Џамбазов за Драгана и за нивна можна соработка на големото платно, ги сподели и таа на своите социјални профили.

Како што понатаму пишуваат тамошните медиуми, таа добила понуда и од бугарскиот продуцент Исидор Карадимов за потенцијална соработка на филм.

Но, од страна на Џамбазов пак, нема најава за снимање на филм во чија екипа евентуално би била и Драгана. Според неговите последни изјави за медуими и во ТВ емисии, тој живее повлечено во Дојран, и патува само кога има музички настапи.

Инаку, актрактивната блогерка и модел околу девет години живее и работи во Дубаи, но е доста популарна во Бугарија.

Таа по потекло е од Скопје, каде во минатото градеше кариера како модел, а во 2009 година замина да студира во Пловдив.

ПретходнаПРВИ ПРОБЛЕМИ: Ни ги земаат нивите за бадијала, за да градат пат, а тие ни се единствениот извор на егзистенција
СледнаПравда ќе има: Уапсени се сите осомничени за упадот во М-НАВ