ПОЧЕТНА автори мислења од Citaj Website

Citaj Website

Citaj Website
1184 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Бебе убиено од куче! Детето се здобило со фатални повреди на главата: Немало како...

Девојче починало откако било каснато од кучето на нејзиното семејство во нивниот дом во Вест Мидлендс. Седуммесечното дете било пренесено во болница со сериозни повреди...

Стејт департмент: Можноста Русија да и испорача оружје на Северна Кореја е загрижувачка

Американскиот Стејт департмент денеска соопшти дека можноста Русија да и испорача оружје на Северна Кореја е „исклучително загрижувачка“. „Тоа, се разбира, би го дестабилизирало Корејскиот...

Македонија не е спремна да се справи со евентуални шумски пожари

Македонија во моментов не е спремна да се справи со гаснењето на шумските пожари. Имаме три ер трактори, но само еден пилот. Ако избие...

Син си ги убил родителите во Хрватска

Свирепо двојно убиство е откриено денеска во Славонски Брод, во Хрватска. Полицијата околу 13 часот и 50 минути добила пријава за сомнение за двојно...

Судар на автомобил и мотоцикл во центарот на Скопје, тешко повредено едно лице

На 19.06.2024 во 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Димитрија Чуповски“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „тојота“...

Се огласи ФФМ: Го повикуваме албанскиот репрезентативец Даку да се извини, ќе реагираме и...

Фудбалската федерација на Македонија излезе со официјална реакција осудувајќи ги националистичките и навредливи скандирања на албанскиот фудбалер Мирлит Даку, на вчерашниот меч против Хрватска...

Дваесет и петгодишен војник починал откако му се слошило на полигонот Криволак

Дваесет и петгодишен војник на Армијата на Република Северна Македонија синоќа починал на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) во Скопје откако...

Македонските јуниорки го отворија СП со убедлива победа над САД

Македонската женска ракометна репрезентација ја обезбеди првата победа на Светското У-20 првенство, кое денеска започна во нашата земја. РФМ ја доби одговорноста и честа да...

Тинејџер загина во сообраќајка на патот Куманово-Липково

Деветнаесетгодишно момче загина во сообраќајна несреќа што вчера попладне се случила на регионалниот пат Куманово-Липково кај село Оризаре, Липковско. Несреќата се случила кога автомобил „опел...

АА ги избра кандидатите за заменици министри за одбрана и земјоделие

Елфете Исмаили како кандидат за заменик министер за одбрана и Флакрон Беџети кандидат за заменик министер за земјоделство се кадровските решенија на Алијанса...