ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Правда ќе има: Уапсени се сите осомничени за упадот во М-НАВ

Правда ќе има: Уапсени се сите осомничени за упадот во М-НАВ

113

Во врска со предметот за случувањата во М-НАВ, Основното јавно обвинителство Скопје извести дека до овој момент лишени од слобода се сите осум лица опфатени со Наредбата за спроведување истражна постапка за кривично дело – Загрозување на воздушниот сообраќај.

Освен петте лица за кои претходно информираше Обвинителството, беше поднесен предлог за определување мерка притвор за уште три лица.

За двајца осомничени, судијата на претходна постапка определи мерка куќен притвор, на која обвинителството веќе вложи жалба, додека за третиот осомничен се очекува одлуката на Судот по предлогот на надлежниот обвинител, додаваат од Обвинителството.

ПретходнаЏамбазов се најде во бугарските медиуми: И барал снимки на Драгана Спасовска – позната и причината
СледнаФОТО: Ги изгубил сите пари на апарати па го запалил цело казино во Велес