ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Трагедија го потресе главниот град на државата: Син убил татко

Трагедија го потресе главниот град на државата: Син убил татко

178

Син го убил татка си во семејниот дом во Скопје.

Вчера околу 16 часот полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.П.(28) од Скопје поради основи на сомнение дека со остар предмет во семејниот дом го убил својот татко Б.П.(75), соопшти МВР.

Смртта е констатирана од Итна медицинска помош. По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПретходнаУште три стана и гаража одземени од Сашо Мијалков и продадени за над 330 илјади евра
СледнаЗа осум години 250 илјади албански граѓани ја напуштиле државата