петок, 29 септември, 2023

ЗАБАВА

(ФОТО) Ноне среде зима ги РАСТРЕСЕ БУЈНИТЕ ГРАДИ: Уште еднаш покажа дека е НАДАРЕНА ДО БЕСКРАЈ

Нашата некогашна пејачка Ноне Неделковска повторно се врати на работата на брод, а на социјалните мрежи редовно споделува фотографии од местата што имала можност да ги посети. Така, Ноне одлучи да објави нови фотографии на нејзиниот профил на Инстаграм како ужива во кристално чистите води на Кајманските Острови, а до …

Повеќе »

Дневен хороскоп: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес

Овен Неповолни деловни вести доаѓаат од пријател или долгогодишен соработник кој е далеку во странство. До крајот на денот ќе сфатите дека не е толку црно како што изгледаше на прв поглед. Очекувајте пријатно изненадување во љубовта. Бик Планирајте го вашиот ден внимателно и ќе можете да изградите нова деловна …

Повеќе »

Дневен хороскоп: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес

Овен Овој ден е како и секој друг за вас. Уморни сте од темпото што сте го притиснале некое време, со тоа или саканата личност не е по ваша волја. Не обвинувајте ги другите што зависи од вас, вие сами си зедовте, па сега е време да опстојувате во тоа. …

Повеќе »

НИКАКО НЕ ИМ ВЕРУВАЈТЕ: Овие хороскопски знаци се најголемите лажговци

Сите се извлекуваат со лага понекогаш, но некои луѓе се познати по тоа што се експерти во уметноста на лажење. Тие толку често кажуваат невистини што тоа станало вообичаено однесување. Во астрологијата, овие три хороскопски знаци се сметаат за најголеми лажговци. Близнаци Близнаците се комуникативни и социјални, но не се …

Повеќе »

Дневен хороскоп: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес

Овен Почетокот на оваа недела е под силно влијание на деловните средби. Не донесувајте избрзани одлуки и оставете ги другите да го кажат своето. Меркур е многу добро поставен во однос на вашето Сонце и се чувствувате многу добро. Бик Сакате да бидете финансиски сигурни и размислувате за тоа деновиве. …

Повеќе »

Стоечки овации за „Македонисимо“ на Трпчески во Виена

Светска премиера на оркестарската верзија на музичкиот проект „Македонисимо“ на Симон Трпчески и пријателите се одржа синоќа во престижната концертна сала „Музикферајн“ во Виена, заедно со австрискиот оркестар Тонкунстлер и диригентот Јутака Садо од Јапонија, соопшти Здружението за култура и уметност „КултурОп“. „Музика која ги отвора ушите и срцата“, вака …

Повеќе »

(ФОТО+ВИДЕО) Пилотот го свртел авионот за 360 степени за патниците да можат да ја видат поларната светлина

Патниците кои во вторникот вечерта се најдоа на лет од Рејкјавик до Манчестер добија неочекуван подарок. Имено, пилотот го свртел авионот за 360 степени за патниците да ја видат поларната светлина, а спектакуларните сцени што ги снимиле ги преплавиле социјалните мрежи. По половина час лет, пилотот на Easyjet го свртел …

Повеќе »

ВРТОГЛАВА СУМА НА ПАРИ: Теа Таировиќ закажала 43 настапи низ Европа, ќе се шокирате кога ќе дознаете колку ќе заработи

Теа Таировиќ во рамките на турнејата „Балканија“ има закажано дури 43 настапи низ Европа и за сите ќе наплати исклучително добра сума. Пејачката знае да направи одлична атмосфера, привлечена е, згодна, има хитови… и за тоа добива огромен хонорар! Теа добива во просек по 13.000 евра за еден настап! Со …

Повеќе »

СЕКОЈА ЧЕСТ: Овие хороскопски знаци се однесуваат кон сите со почит

НЕКОИ луѓе имаат прилично развиено чувство за почит кон другите. Можете да ги препознаете по тоа што не користат несоодветни тонови и никогаш нема да навредат некого само затоа што имаат поинакво мислење од нив. Ова се знаците на Зодијакот кои најмногу ги почитуваат другите луѓе. Девица Девиците успешно ги …

Повеќе »

Дневен хороскоп: Еве што предвидуваа ѕвездите за денес

Овен Ложите односи во вашата работна средина станале неподносливи, па вам не ви преостанува ништо друго освен да размислувате за заминување. Ситуацијата не е поволна и свесни сте дека со заминување ќе ја искомплицирате и онака независната финансиска ситуација. Бик Се чувствувате како да сте блокирани, како сите ваши обиди …

Повеќе »