ПОЧЕТНА ЗАБАВА Кој сака нека честита: Калиопи слави роденден – изгледа премладо, нема да...

Кој сака нека честита: Калиопи слави роденден – изгледа премладо, нема да погодите колку години полни

90

Македонската поп-дива Калиопи Букле денеска го слави својот 57-ми роденден, а по тој повод објави кратко видео на својот профил на Инстаграм.

Македонската поп-дива Калиопи Букле денеска го слави својот 57-ми роденден, а по тој повод објави кратко видео на својот профил на Инстаграм.

На видеото славеничката е расположена и насмеана, ги дува свеќичките во форма на бројот 57 на роденденската торта, а којашто за неа ја подготвиле блиските пријатели.

Калиопи роденденот го слави во домашна атмосфера, а на видетото во позадина се слуша нејзината позната песна: „Rodjendan“.

„Ви благодарам за секоја прегратка без допир, драги луѓе!!!“, им порача Калиопи на своите обожаватели и следбеници.

ПретходнаКОНЕЧНО: Обезбедено е вработување на 1.117 лица во здравствениот сектор
СледнаНов скандалозен оглас за вработување: ЈП Национални шуми има потреба од дрвосечачи – Албанци во Берово, Крива Паланка, Демир Капија…