ПОЧЕТНА ЗАБАВА (ВИДЕО) Го имаме ХИТОТ за крај на 2023: Софија Ангелова освојува со...

(ВИДЕО) Го имаме ХИТОТ за крај на 2023: Софија Ангелова освојува со песната „ЕДИНСТВЕНА“

174

Софија Ангелова е млада македонска пејачка, која веќе е големо освежување на нашата музичка сцена. Тоа може да се забележи веднаш откако ќе ја слушнете нејзината нова песна.

„Единствена“ е хитот за крај на 2023 година. Софија навистина се потрудила, па покрај одличниот вокал и музика, сето тоа е дополнето со одличен видео запис.

Младата публика имаа супер хит за новогодишните забави, а голем број на позитивни коментари доаѓаат и од повозрасната публика.

Интересот за видео записот е голем, па затоа и вие може да го погледнете во продолжение:

ПретходнаМакедонските печалбари треба да го знаат ова: Заработката не е иста во источна и во западна Германија
СледнаДеветти протест во Белград, демонстрантите побараа ослободување на уапсените