ПОЧЕТНА Без категорија УЖАС: Почина 19-годишник во Клиничкиот центар во Скопје

УЖАС: Почина 19-годишник во Клиничкиот центар во Скопје

776

Ужасни вести ни доѓаат од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Вчера во 14.30 часот, во СВР Скопје од Комплексот клиники „Мајка Тереза“, е пријавено дека околу 12.40 часот починал О.Ј.(19) од Република Турција, со престој во Скопје, кој околу 10.15 часот бил примен кај нив во тешка здравствена состојба.

Лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

ПретходнаОд понеделник голем хаос во здравството: Ќе нема плати, рецепти, лекови..
СледнаТрагедија во Аеродром: Пронајдена почината жена