ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Грците доаѓаат во Македонија да пазарат поевтино – Македонците кај нив одат...

Грците доаѓаат во Македонија да пазарат поевтино – Македонците кај нив одат на кафе и гиро

103

При секој продолжен викенд обично кај Гевгелија се формираат долги колони на возила кон грчката граница. Македонците сакаат да купат нешто од големиот шопинг мол „Космос“, во Солун да пијат кафе и да јадат гиро, да си направат селфи покрај море…

Но, има и доаѓање на Грци кај нас. Со малку поинаква намера. Грчката партија „Сириза“ посочува дека илјадници Грци одат во Македонија за да купат многу поевтини производи.

-Дури се купуваат и оние кои се извезени таму од Грција, посочи портпаролката на оваа партија Дора Авгери, јави дописничката на МИА од Атина.

Целата вест на Скопско ехо – клик ТУКА.

ПретходнаЖена родена од сурогат мајка јавно и се спориставува на оваа практика: Сурогатството никогаш не е добра идеја
СледнаДали е паметно: Државата од екс-ју воведува ЗАДОЛЖИТЕЛНА воена обука?