ПОЧЕТНА автори мислења од Redakcija

Redakcija

Redakcija
658 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Тракторист тешко повреден во сообраќајка на патот Делчево-Пехчево

Тракторист е тешко повреден во сообраќајка на патот Делчево-Пехчево. Поради случена сообраќајка сообраќајот на регионалниот пат Делчево – Пехчево од 11:25 часот беше во прекин...

АХВ: Храната безбедна, инспекторите проверуваат, ама и граѓаните да отворат „четири очи“

Ниту еден производ за кој е докажано дека е небезбеден, не завршил на рафтовите во домашните маркети или на пазарите. Или е вратен во...

Тешко повредена малолетничка на скопска раскрсница, била прегазена од „мерцедес“

Малолетно девојче завршило во болница со тешки повреди откако било прегазено од возач со „мерцедес“. - На 06.06.2024 во 14.20 часот во СВР Скопје...

Скопјанец обвинет за убиство на сопствената баба при семејно насилство

По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен акт против 28-годишен скопјанец за кривично дело – Убиство согласно...

Гаши не бил добро разбран: Мојата татковина е Северна Македонија

Претседателот на Собранието Африм Гаши преку Фејсбук објаснува дека негова татковина е Македонија, а дека „Косово е родно место или татковина на моите родители...

Митева: Владата на ВМРО-ДПМНЕ со многу работа од Македонија ќе направи просперитетна, развојна и...

Со силен фокус на тоа што значи реформа секој во својот сегмент со добра координација многу посветеност и чесност ќе успееме да ја вратиме...

Бугарија в недела повторно на предвремени избори, шести во последните три години

Бугарските гласачи во недела ќе одат на нивните шести предвремени парламентарни избори во последните три години, но аналитичарите велат дека шансите за стабилна коалиција...

Малолетничка физички нападната и ограбена кај „Железничка“

Скопјанка пријавила дека нејзината малолетна ќерка била нападната во близина на „Железничка“. - На 05.06.2024 во 17.50 часот во СВР Скопје, М.Д.(39) од Скопје...

Тензично во и надвор од албанскиот парламент-судир со полицијата

Тензично во и надвор од албанскиот парламент, каде се одржува протест организиран од крилото на Демократската партија, на Сали Бериша и Партијата на слободата...

.Мицкоски му порача на Гаши да се извини ако кажал дека неговата татковина е...

Прашан како ја коментира изјавата на новиот собраниски спикер Африм Гаши, кој во својата изјава вели дека неговата татковина е Косово, идниот мандатар и...