ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ЧУДО: Жена од Бања Лука роди четворка – се родија Матеј, Марко,...

ЧУДО: Жена од Бања Лука роди четворка – се родија Матеј, Марко, Лука и Јован

80

Жена од Бања Лука денеска родила четири бебиња, а нејзиното породување се случило во Словенија.

Според Независне новине, храбрата мајка денеска родила четири машки деца, а сите бебиња и мајката се добро, пренесува Српскаинфо.

– Бидејќи ситуацијата е многу специфична и бременоста е постигната по природен пат, мајката ја водеше бременоста во Љубљана под будното око на тим лекари. За среќа, се помина во најдобар ред и таа денеска се роди, а ги роди: Матеј, Марко, Лука и Јован – рече соговорникот.

Тој додава дека оваа млада брачна двојка имала едно момче Константин пред доаѓањето на ова големо ново засилување, а сега нивниот дом ќе го красат вкупно пет момчиња.

– Денеска е Свети Василиј Велики и на овој прекрасен ден дојде голема среќа на семејството, но и на Бања Лука, која прими четворки – додава соговорникот.

Им честитаме на родителите, а на бебињата им посакуваме здравје, среќа и безгрижно детство.

Извор: 4news

ПретходнаУЖАС е мал збор за она што се случува во Скопје – какви монструми можат да го сторат ова? (ФОТО)
СледнаКој повеќе ќе гледа ТВ? Најзгодната водителка најави – доста е, се повлекувам!