ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Лошата вест брзо се прошири: Сите во солзи и тага – почина...

Лошата вест брзо се прошири: Сите во солзи и тага – почина Тони Димитровски

19268

На 51-годишна возраст утрово во Штип почина бизнисменот Тони Димитровски-Папата, сопственик на компанијата Хамачи, објави локалната телевизија Стар.

Повеќе од три децении, Димитровски го градеше бизнисот на повеќе полиња и за целиот период бележеше огромни резултати, велат неговите сограѓани.

Спаѓа во редот на најголемите бизнисмени не само во Штип, туку и пошироко, давајќи пример како еден млад човек тргнувајќи од ништо може да создаде голема лична и професионална сатисфакција, пренесува ТВ Стар.

Димитровски освен како успешен бизнисмен, беше познат и како сопственик на компанија која покажуваше голема општествена одговорност, а тој самиот беше донатор во многу хуманитарни акции.

Бонус видео: Манастир бил реновиран и направен ресторан за свадби – невестата и младоженецот првата брачна ноќ ја поминаа во болница.

ПретходнаДенес во никој случај не излегувајте без чадор: Ќе врне дожд
СледнаЕстрадата во ШОК: Почина познатиот македонски пејач – имал закажани настапи до крајот на месецот