ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР Тешка сообраќајна несреќа, лошата вест брзо се прошири: Се судрија автобус и...

Тешка сообраќајна несреќа, лошата вест брзо се прошири: Се судрија автобус и автомобил – од колата од предниот дел не остана ништо, ужасни сцени во Белград

42

Едно лице е повредено во судир на автобус и автомобил, што се случи вечерва околу 18 часот и 20 минути на влезот во Сремчица, во Белград.

Автомобилот по незгодата претрпел голема материјална штета, а предниот дел од возилото бил целосно смачкан.

Повредениот учесник од патничкото возило е пренесен во Ургентниот центар. Очевидци наведуваат дека дошло до директен судир поради претекнување.

Не се знае моменталната состојба на останатите учесници, како и причината за несреќата. Истрагата е во тек.

ПретходнаНов земјотрес вечерва ја погоди Македонија – позната јачината на потресот
СледнаБившиот сопруг на Тамара Тодевска, популарниот Мачка си ќари згодна кошаркарка – таа е вистинска „бомба“