ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Нов земјотрес вечерва ја погоди Македонија – позната јачината на потресот

Нов земјотрес вечерва ја погоди Македонија – позната јачината на потресот

136

Нов земјотрес со јачина од 2 степени според рихтер вечерва е почуствуван во Преспа, поточно во близина на Преспанското Езеро и националниот парк Галичица.

Земјотресот се случил во 18 часот и 54 минути по локално време.

Претходно беа регистрирани три земјотреси од кои најсилниот беше 3,7 степени според рихтер.

ПретходнаХОРОР: Татко од Македонија си го убил 10-годишниот син во Шведска!
СледнаТешка сообраќајна несреќа, лошата вест брзо се прошири: Се судрија автобус и автомобил – од колата од предниот дел не остана ништо, ужасни сцени во Белград