ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Кочани завиено во црно, цела Македонија во солзи: Почина 16-годишно момче –...

Кочани завиено во црно, цела Македонија во солзи: Почина 16-годишно момче – донесено во болница во безсознание

269

Страшна трагедија ја потресе цела Македонија. Кочани тагува по трагичната вест која брзо се прошири.

Животот го загуби младо, 16-годишно момче.

На 22.12.2023 во 20.30 часот во ОВР Кочани е пријавено дека во Општа болница во Кочани, во безсознание бил донесен 16 – годишен малолетник Х.Д., каде и покрај укажаната лекарска помош и реанимација тој починал, а смрт констатирал лекар.

По насоки на јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

Бонус видео: Зошто не треба да го користите мобилниот додека се полни

ПретходнаМицкоски: Во чест на Даме Груев го искачивме врвот Петлец – слава му!
СледнаМалку знаат, а треба ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА да го слави – што се случи пред 117 години?