ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Шокантни бројки: Речиси 300 новозаразени со Ковид-19 во Бугарија, 48 завршиле во...

Шокантни бројки: Речиси 300 новозаразени со Ковид-19 во Бугарија, 48 завршиле во болница

106

Нови 288 на Ковид-19 се регистрирани во Бугарија.

Од нив 48 се хоспитализирани. Извршени се 2.471 тестови, што значи дека позитивните примероци се 11,65 отсто, покажуваат податоците.

3.396 се активни случаи, а излекувани се 28. Во болниците низ државата се згрижени 356 лица, од кои 37 се на одделенија за интензивна нега, јавува БНР.бг.

Уште две лица ја загубија битката со болеста.

ПретходнаТурското министерство само што потврди: Го примивме барањето за Палевски од Македонија – еве што следува
СледнаПолицијата не прави селекција: Во ПРИТВОР завршија и државни службенци – еве што направиле и како ја оштетиле државата