ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ПРЕД неколку минути: Земјотрес во Македонија – ова се деталите

ПРЕД неколку минути: Земјотрес во Македонија – ова се деталите

141

Најнова вест, во текот на цел ден во Македонија врне дожд.

Вечерва, околу 18 часот и земјотрес, кој бил почувствуван во делови од западна Македонија.

ЕМСЦ истакна дека регистриран е земјотрес со јачина од 3.2 според Рихтер во Македонија или потточно како можен епицентар јавува ЕМСЦ е прилепскиот регион

ПретходнаДеветмина ученици се заразени со салмонела во три основни училишта во Карпош
СледнаДали реконструираниот булевар „Васко Карангелески“ е нова црна точка во сообраќајот?