ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Ново исчезнување во Македонија: Полицијата трага по 16-годишно дете – исчезнал вчера

Ново исчезнување во Македонија: Полицијата трага по 16-годишно дете – исчезнал вчера

76

На 13.12.2023 во 12.00 часот во Полициската станица Карпош, од јавна установа за згрижување на деца било пријавено дека од установата се оддалечил нивниот штитеник М.А.(16) од Струмица, кој и претходно се оддалечувал и бил враќан назад.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПретходнаДА СЕ РАДУВАМЕ: Власта обезбедила пари и ќе ја направи пругата кон Бугарија
СледнаСпасовски со јасни детали кои сите ги интересираат за Панче: Објасни и зошто автомобилот не бил баран