среда, 22 септември, 2021

СПОРТ

Фудбалер на „Црвена звезда“, е обвинет за ЛАЖЕН ИДЕНТИТЕТ, нема 30, туку 35 години

Фудбалерот на Црвена звезда, Гелор Канга е обвинет дека има лажен идентитет, доколку тоа е вистина неговата репрезентација ќе биде исфрлена од Купот на Африканските нации. Конго обвини дека репрезентативецот на Габон, Гелор Канга не е тој кој се претставува. Фудбалерот на Црвена звезда нема 30 години како што пишува …

Повеќе »

Катастрофални вести за Македонија пред Европското првенство – Се огласи и Пандев

Македонскиот напаѓач, Илија Несторовски ќе мора да оди на операција на коленото поради што ќе го пропушти историскиот настап на Европското првенство. Несторовски денеска бил на преглед во Рим кај професорот Маријани, а дијагнозата е најлошата која можел да ја слушне. Напаѓачот ќе мора да направи операција на вкрстените лигаменти …

Повеќе »

Бекам: „Играта која ја сакаме е во опасност“

Еден по еден сите кои вредат во светот на фудбалот застанаа на страната на УЕФА и ФИФА против најавената лига на богатите. Дејвид Бекам, човекот кој остави неизбришлива трага во историјата на оваа игра е најновиот на листата на оние кои се против ова натпреварување во кое се влегува со …

Повеќе »

Се побунил па добил ОТКАЗ – Мурињо го напушта „Тотенхем“

Информациите од англиските медиуми велат дека Жозе Мурињо се спротивставил на идејата за формирање на Суперлигата, а тоа ја прелило чашата кај Даниел Леви кој веднаш му дал отказ.  Португалскиот фудбалски стручњак Жозе Мурињо повеќе нема да биде тренер на Тотенхем објавија „Телеграф“ и уште неколку други британски медиуми. Според …

Повеќе »

Промена на правилата: УЕФА го МОДИФИЦИРА правилото ГОЛ ВО ГОСТИ од наредната сезона

Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен победи на гости кај ПСЖ и избори вкупен резултат од 3-3, но елиминиран е во Лигата на шампионите. Головите во гости на „принцевите“од Парис беа клучни за пласман во полуфиналето. Ова правило ќе доживее промена наредната сезона. Во сите европски натпреварувања нема повеќе да важи …

Повеќе »

Месецов ќе има СУБВЕНЦИИ за велосипеди за 2.800 граѓани: Средствата ќе се доделуваат на принципот „прв дојден – прв услужен“

Градот Скопје во континуитет работи на подобрување на велосипедската инфраструктура во Скопје, а годишно се градат над 15 километри нови или се реконструираат постојни велосипедски патеки. Како резултат на посветената работа, годинава ја надминавме должината од вкупно 100 километри велосипедски патеки во Скопје. Особено внимание се посветува и на ослободување …

Повеќе »

Претседателот на ФФМ барал да се тргне селекторот Ангеловски од навивачката химна

Фудбалската федерација на Македонија денеска ја презентира дел од навивачката химна во пресрет на настапот на фудбалерите на Европското првенство. Но, како што пишува „360 степени“, еден стих од песната не му се допаднал на претседателот на ФФМ, Мухамед Сејдини, и поради тоа обарал да бидат променет. Станува збор за …

Повеќе »

Икер Касиљас знае што најмногу сакаат жените, измами насмевка на својата поранешна сопруга

Поранешниот голман на Реал Мадрид, Икер Касиљас неодамна се раздели со Сара Карбонеро. Во средата Икер отпатувал во Португалија каде се сретнал со своите поранешни соиграчи од Порто, но и со докторите кои му помогнаа откако пред нешто помалку од две години доживеа инфракт. Покрај тоа, на Икер сигурно му …

Повеќе »

(ВИДЕО) Излезе и првото видео од соблекувалната – ЕЖЕЊЕ, слушнете што се пееше

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа голем триумф на гости кај Германија (1-2), а по натпреварот, селекторот Игор Ангеловски не го криеше задоволството и им честита на играчите за големиот подвиг на гостински терен. Германците го доживеаја првиот пораз по 20 години во едни мундијалски квалификации, а херои во победата беа …

Повеќе »

„Мојата сопруга е болна од коронавирус, ОВАА ПОБЕДА Е ЗА НЕА!“

Македонија ги живее најсјајните моменти во својата репрезентативна историја. Победата во Дуизбург од 1-2 има име и презиме – Игор Ангеловски. Македонскиот селектор на прес-конференцијата победата ја посвети на сопругата, која се бори со ковид-19, пишува гол.мк „Морам да кажам дека мојата сопруга е болна од коронавирус, додека јас сум …

Повеќе »
error: Content is protected !!