ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР Прегазен пешак во Чаир, со тешки повреди пренесен во болница

Прегазен пешак во Чаир, со тешки повреди пренесен во болница

165

Седумдесет и четиригодишен скопјанец е тешко повреден откако бил од „фолсваген туран“ во Чаир.

„Вчера во 19.50 во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Македонско – косовска бригада“ во Скопје, патничко возило „фолксваген туран“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Б.(23) удрило во пешак Ќ.А.(74), двајцата од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот Ќ.А., констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ – Скопје“, информираат од МВР.

Извршен бил увид на увидна екипа од СВР Скопје.

ПретходнаГрк кој е во затвор во Албанија избран за европратеник
СледнаШтипскиот кардиохирург Сашко Николов спаси живот во Суботица на кошаркарски натпревар