ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Кај малолетничка пронајдена марихуана, нејзините родители на разговор со полицијата

Кај малолетничка пронајдена марихуана, нејзините родители на разговор со полицијата

110

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 31.03.2024 во 01:00 часот во Струмица полициски службеници од Полициската станица Струмица ги лишиле од слобода Б.И.(39) и малолетничка од Струмица.

При извршен преглед кај нив, кај малолетничката била пронајдена марихуана.

Во Полициската станица Струмица бил извршен разговор со малолетничката во присуство на нејзините родители.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПретходнаПобеда на противниците на Ердоган во Анкара и Истанбул
СледнаУтре истекува рокот за поднесување на изборните листи до ДИК