ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР Лошата вест се потврди: Почина Мирко Попов

Лошата вест се потврди: Почина Мирко Попов

1227

На 51 година почина познатиот автор и продуцент на електронска музика Мирко Попов.

Тој пред неколку дена беше хоспитализиран на Клиниката за реанимација и интензивно лекување по обилно мозочно крварење, а според информациите починал попладнево на Клиниката за неврохирургија. За жал, обидите на лекарите да го реанимираат биле неуспешни.

Попов е македонски диџеј и продуцент на електронска музика, кој со оваа професија се занимаваше уште од осумдесеттите години. Тој е основоположник на PMG Production, а има одиграно и во неколку театарски претстави и филмови.

ПретходнаВМРО-ДПМНЕ ја презентира изборната програма: Доаѓа крај на попустлива надворешна политика
СледнаМислевте дека зимата помина? Се излажавте! Снегот е присутен на повеќе локации – ЕВЕ КАДЕ