ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР Трагедија која ги шокираше сите: Како е можно – Тркало испадна од...

Трагедија која ги шокираше сите: Како е можно – Тркало испадна од автобус и усмрти жена, бизарна несреќа се случи во Белград

875

Бизарна несреќа се случи во Белград, во која загина 69-годишна жена, а уште една жена е повредена. Српски Телеграф објави дека жена била удрена од тркало кое испаднало од автобусот додека тој бил во движење.

Од Итната помош соопштија дека жената била прикована за оградата на Инфективната клиника. Друга жена е полесно повредена.

Полицијата го истражува овој случај.

Тие полесни повреди треба да се земат со резерва, бидејќи во ваква несреќа секоја повреда е сериозна. Таа имала видливи повреди и исто така е во болница, велат од Итната помош.

-Левото задно тркало се откачи и се тркалаше на патеката, изјави еден од сведоците на несреќата.

ПретходнаПРАШАЊЕ НА ВРЕМЕ Е КОГА ЌЕ ИЗБУВНАТ МОРБИЛИ 30 проценти од децата немаат примено ни прва доза од вакцината МРП
СледнаЖена родила три деца во рок од 10 месеци – објасни како е тоа можно (ВИДЕО)