ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР (ВИДЕО) Погледнете го инцидентот меѓу играчите на Вардар и Шкендија – двајца...

(ВИДЕО) Погледнете го инцидентот меѓу играчите на Вардар и Шкендија – двајца добија црвени картони

894

Старт на Мелиќи над Омерагиќ и нервозна реакција на фаулираниот вардарец, придонесоа за тензии и мешаница на теренот во Маџари, па судијата им покажа црвени картони на креаторите на инцидентот по кој и Вардар и Шкендија останаа со човек помалку.

Во игра 10 на 10, тетовци дадоа гол и конечниот резултат гласи 1-1.

Еве како почна инцидентот по кој беа покажан по еден црвен картон на двете страни:

ПретходнаГолемо апсење и претрес во Скопје: Ова се деталите
СледнаЗатвореник во „Шутка“ го претепал чуварот и избегал од затвор