ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Затвореник во „Шутка“ го претепал чуварот и избегал од затвор

Затвореник во „Шутка“ го претепал чуварот и избегал од затвор

101

Затвореник во „Шутка“ претепал полицаец и избегал, информира МВР.

„На 15.03.2024 околу 16.50 часот во Полициската станица Чаир било пријавено дека во Казнено – поправната установа Затвор Скопје, осуденикот А.А.(24) од Скопје физички нападнал полициски службеник и побегнал од затворот“, велат од министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна(ВИДЕО) Погледнете го инцидентот меѓу играчите на Вардар и Шкендија – двајца добија црвени картони
СледнаИзвршија филмски грабеж – МВР откри што им следува сега