ПОЧЕТНА ЗАБАВА „Многу се задолжив, немам да ги вратам парите“: Бака Прасе откри дека...

„Многу се задолжив, немам да ги вратам парите“: Бака Прасе откри дека западнал во огромни финансиски проблеми

427

Еден од најпознатите српски јутјубери, Богдан Илиќ, попознат како Бака Прасе, неодамна се пофали со нов имот – стан од 300 квадрати, за кој рече дека вреди дури 2.000.000 евра.

Потоа на својата девојка Ања Благојевиќ ѝ подари автомобил од 100.000 евра, а сега ја изненади јавноста кога објавил дека е задолжен и западнал во тешки финансиски проблеми.

Тој на својата инстаграм „приказна“ се огласи и на своите следбеници им порача дека ќе се врати на мрежите кога ќе ги реши проблемите.

„Изгубив многу пари и се задолжив, немам каде да заработам и не можам да се вратам додека не решам се. Испаднав многу глупав, изгубив сè“, напишал Бака Прасе.

Тој неодамна им се пожали на следбениците дека ги изгубил парите поради коцкање.

„Имав многу големи соништа, не знам што да правам. Се сетив на сè. Ми беше доста“, напиша неодамна на својот Инстаграм профил.

Популарниот јутјубер не ја откри сумата, но еднаш призна дека на идентичен начин изгубил 160.000 евра.

ПретходнаБебе загина во сообраќајна несреќа во струмичко
СледнаПотпишани барањата за екстрадиција на Шеваљ Муареми и Мухамед Чајани