ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Битолчанец предизвикал пожар во казино

Битолчанец предизвикал пожар во казино

204

Синоќа во доцните вечерни часови уапсен е битолчанец кој претходно се обидел да запали казино, информира МВР.

Вчера околу 22.30 часот со запаллива течност предизвикал пожар во казино на ул.„Лазо Трповски” во Битола.

„Ноќва во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Т.Т.(35) од с.Долно Оризари, Битолско“, гласи соопштението од билтенот.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПретходнаОткако Мицкоски ги нарече измеќари, Ванковска и Јакимовски му вратија
Следна(ВИДЕО) „Kај си бе Миле“: Додик и Eрдоган случајно се сретнаа на аеродром