ПОЧЕТНА ЦРНА ХРОНИКА Пукање во Зелениково: Се пукало од огнено оружје

Пукање во Зелениково: Се пукало од огнено оружје

16

Маж од скопско Зелениково пријавил дека било пукано кон неговата штала, додека тој бил во неа, од возило во движење.

– На 28.02.2024 во 18.15 часот во СВР Скопје, А.Ќ. од Скопје пријавил дека во с.Страхојадица, општина Зелениково, додека бил во неговата штала, Н.К. од село Зелениково од возило во движење пукал со огнено оружје кон шталата, соопштија од полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПретходнаИнтер руши рекорди, Инзаги како ниеден друг тренер во клупската историја
СледнаПартиите за изборите ќе се рекламираат на 249 портали, 35 радија и 37 телевизии