ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО) Нови шокантни детали – Испливаа досега непознати работи за Палчо и...

(ВИДЕО) Нови шокантни детали – Испливаа досега непознати работи за Палчо и неговата група

531

По обелоденувањето на двојното убиство, се проверуваат нерасветлени случаи, какошто е исчезнувањето на скопјанецот Роберт Плескоњиќ пред точно 2 години, кој претходно имал интензивна комуникација со Љупчо Палевски-Палчо, главен осомничен за ликвидациите на Панче Жежовски и Вања Ѓорчевска, пишува „Фокус“.

На социјалните мрежи се појави и видео во кое детално е објаснето се:

Претходна(ВИДЕО) Снимка која ја шокира цела Македонија – снегот носи се пред себе, вакво нешто не се памети
СледнаУтринава лоша вест го разбуди светот: Се урна авион – мали се шансите да има преживеани