ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР Хорор ја потресе државата: 28-годишен внук ја уби својата внука, веднаш заврши...

Хорор ја потресе државата: 28-годишен внук ја уби својата внука, веднаш заврши во затвор, се најавува пеколна казна

59

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 28-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Убиство од член 123 став 2 точка 2 од Кривичниот законик.

На 18 јануари, во семејниот дом во Ново Лисиче, при вршење семејно насилство, осомничениот со умисла ја лишил од живот својата баба. Според првичните сознанија, тој ја нападнал удирајќи ја по главата и вратот, а потоа ја задушил.

Јавниот обвинител до судијата на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка притвор против осомничениот, бидејќи постои опасност тој да се даде во бегство, да влијае врз сведоците и вештаците или да изврши друго убиство. Судијата го прифати предлогот и на осомничениот му определи притвор во траење од 30 дена.

ПретходнаУЖАС на патиштата во државата: Во судир на 4 автомобили има еден загинат и 9 повредени
СледнаБидете во ТЕК: Забрана за возила на повеќе локации низ Македонија – дознајте кои