ПОЧЕТНА СВЕТ ЛОША вест пред неколку моменти: Се судрија два патнички авиони

ЛОША вест пред неколку моменти: Се судрија два патнички авиони

133

Се судрија два патнички авиони Два патнички авиони се судрија на јапонски аеродром, неколку недели по смртоносната несреќа.

Официјален претставник на „Корејски ер“ изјави дека авион на „Катаи Пацифик ервејс“ бил соборен од авион на „Корејски ерлајнс“ на аеродромот Њу Читосе на северниот јапонски остров Хокаидо во вторникот.

Несреќата се случила кога авионот на Korean Air се подготвувал да полета, изјави претставник на авиокомпанијата.

Да потсетиме, на почетокот на јануари во Јапонија дошло до судир на патнички авион и авион на крајбрежната стража.

Сите 379 лица во авионот JAL се безбедно евакуирани, додека пет од шесте членови на екипажот на помалиот авион на крајбрежната стража загинаа.

ПретходнаПодаток кој ќе ве изненади: Знаете ли кога ќе исчезнат дивите депонии? Ова е одговорот!
СледнаХорор, лелек и плач: Животот го загуби 18-годишниот Никола, додека повредени се Сара, Душан, Борис и Марко