ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР (ВИДЕО) Гори познат локал за брза храна – во тој момент имало...

(ВИДЕО) Гори познат локал за брза храна – во тој момент имало и гости внатре

26

Пожар избувнал во ресторанот за брза храна „Пончо“ на улицата „Маршал Толбухин“ во Нов Белград.

Пожарот во ресторанот за брза храна „Пончо“ избувнал во вечерните часови.

На видео од социјалните мрежи се гледа како густ чад излегува од зградата.

Пожарникарите излегле на терен за да го изгаснат пожарот.

Инаку, на познатата улица во Нов Белград има неколку ресторани и киосци за брза храна, поради што тој дел од градот е познат како „Булевар на гладните“.

Извор: Информа.мк

ПретходнаКој повеќе ќе гледа ТВ? Најзгодната водителка најави – доста е, се повлекувам!
СледнаНа денот на несреќата го прашале, каде одиш сам: Не сум сам, со Господ сум – почивај во мир Милан