ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ТРАГЕДИЈА: Маж од Скопско почина од струен удар

ТРАГЕДИЈА: Маж од Скопско почина од струен удар

102

Телото на 28-годишникот било предадено на обдукција, по што било констатирано дека смртта настанала како последица од струен удар

Дваесет и осумгодишник со иницијали М.Д. од скопското село Елово, викендов бил пронајден мртов во објект во селото Маркова Сушица лоцирано во околината на Скопје.

Случајот бил пријавен во Секторот за внатрешни работи (СВР) Скопје во петокот, 12 јануари.

Телото на 28-годишникот било предадено на обдукција, по што било констатирано дека смртта настанала како последица од струен удар.

ПретходнаНема крај на лошите вести: Се судрија ТРИ автомобили во Струмица – има голем број повредени
СледнаУЖАС е мал збор за она што се случува во Скопје – какви монструми можат да го сторат ова? (ФОТО)