ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Нема крај на лошите вести: Нова тешкаа сообраќајна несреќа во Македонија –...

Нема крај на лошите вести: Нова тешкаа сообраќајна несреќа во Македонија – патниот правец затворен за сообраќај

151

Во целосен прекин е патниот правец Крива Паланка – Деве Баир од 15 часот и 35 минути, информира АМСМ.

Прекинот на сообраќајот во двата правци е поради случена сообраќајка.

Засега нема информации за несреќата.

ПретходнаМакедонија загина 1000 пати денеска читајќи ги коментарите со ситење и немање тронка емпатија за згаснат детски живот
СледнаНема мирен сон за многумина: Силен земјотрес ги разбуди – западниот дел од Македонија повторно во страв