ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Тешка сообраќајна несреќа на Пониква во 01 часот по полноќ: Автомобилот смачкан...

Тешка сообраќајна несреќа на Пониква во 01 часот по полноќ: Автомобилот смачкан – се превезувале четири лица

165

Четири лица се повредени од кои три со потешки повреди во сообраќајна несреќа што утрово околу 1 часот по полноќ се случила на патниот правец кон Пониква во близина на м.в Аеродром, пренесе Гласно.мк

Патничко моторно возило со штипски регистарски ознаки излетало од коловозот во бездна длабока неколку метри.

Во возилото се превезувале четири млади лица од Штип, две машки и две девојки на кои веднаш им е укажана помош и се пренесени во Клиничка болница – Штип.

Целиот текст и видео на Гласно.мк – клик ТУКА.

ПретходнаФОТО: Тажна вест утринава од Аеродром: Едно лице настрада во изгорен стан на 6-ти кат во станбена зграда
СледнаПочина двегодишното дете од Кичево, уапсен таткото кој е осомничен дека го претепал