ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Почина двегодишното дете од Кичево, уапсен таткото кој е осомничен дека го...

Почина двегодишното дете од Кичево, уапсен таткото кој е осомничен дека го претепал

130

По 22 борба за живот, на Клиниката во Скопје почина двегодишното дете од Кичево, кое беше претепано од својот татко, пренесува А1он.

Вчера во Кичево полицијата го уапси таткото на девојчето Ф.Д. (30) од Кичево.

Тој се сомничи дека на 18.12.2023 година во семејниот дом во Кичево и нанел тешки телесни повреди на неговата двегодишна ќерка, која била пренесена за укажување лекарска помош во Општата болница во Кичево, а потоа во Клиничкиот центар во Скопје каде, на 08.01.2024 година, починала, информираат од СВР Охрид.

Во координација со јавен обвинител, против Ф.Д. ќе биде поднесена соодветна пријава

ПретходнаТешка сообраќајна несреќа на Пониква во 01 часот по полноќ: Автомобилот смачкан – се превезувале четири лица
СледнаСлучајно бил таму, ама свртен со грб – пак ништо не е виновен: Адвокатот на Беким Незири го брани својот клиент