ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА НАЈЛАДНО утро ова зимо: Ова се степените во сите градови

НАЈЛАДНО утро ова зимо: Ова се степените во сите градови

126

Најстудено утрово е на Попова Шапка -12 степени и во Берово -10, во Крива Паланка, Штип, Демир Капија, Струмица и Маврови Анови се измерени минус шест, во Виница, Кавадарци, Крушево минус пет, во Гевгелија минус 4, Прилеп и Дојран минус три, Битола и Куманово минус два, во Скопје минус еден и нула во Охрид, соопшти УХМР.

На Попова Шапка има шес сантиметри снег, во Пожарена два, а во еден сантиметар во Ѓуриште.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб ветер претежно од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 1 до 8 степени.

Во Скопје променливо облачно и претежно тивко. Максималната температура ќе достигне 3 степени.

Претходна(ФОТО) Шокантни вести: Љупчо Палевски – Палчо осомничен за уште едно исчезнување, покрај она на Вања и Панче?
СледнаФОТО: Тажна вест утринава од Аеродром: Едно лице настрада во изгорен стан на 6-ти кат во станбена зграда