ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ФОТО) Шокантни вести: Љупчо Палевски – Палчо осомничен за уште едно исчезнување,...

(ФОТО) Шокантни вести: Љупчо Палевски – Палчо осомничен за уште едно исчезнување, покрај она на Вања и Панче?

284

Македонија се уште живее во шок од она што го направи Љупчо Палевски – Палчо и неговата екипа, кои ја убија 14-годишната Вања и пензионерот Панче.

Истрагата е во тек, повеќемина се во притвор, а единствен кој е во притвор надвор од државата односно во Турција е токму главниот осомничен за убиствата – Љупчо Палевски Палчо.

„Фокус“ од извори во истрагата, откриваат дека случајот се проширил и за други мистериозни исчезнувања, за кои не се пронајдени сторителите.

-Се истражува дали Палевски е вмешан и во мистериозното исчезнување на Роберт пред 2 години!“, пишува Фокус.

Повеќе за оваа вест можете да прочитате во неделникот на Фокус кој започнува да се продава од 11-ти јануари 2024 година.

Претходна,,Го убив брат ти” – Се огласи мајката на девојчето кое 9 години беше силувано од нејзиниот вујко! (ФОТО, ВИДЕО)
СледнаНАЈЛАДНО утро ова зимо: Ова се степените во сите градови